Değerli Bilim İnsanları;

Uluslararası Bilimsel Çalışmalar Kongresi (UBCAK), siz değerli araştırmacıları bir araya getiriyor!

Bu yıl onuncusu olmak üzere, 2018 yılından bu yana yurt içi ve yurt dışındaki bilim insanlarının destekleri ve farklı üniversitelerin ev sahipliğinde yapılan Uluslararası Bilimsel Çalışmalar Kongresi (UBCAK), 02-03 MAYIS 2023 tarihleri arasında online (video kayıt) olarak siz değerli araştırmacıların katılımlarıyla gerçekleştirilecek.

11. Uluslararası Bilimsel Çalışmalar Kongresi’nin (UBCAK) amacı; Sosyal Bilimler, Fen ve Mühendislik Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Güzel Sanatlar, Eğitim Bilimleri, Spor Bilimleri, Mimarlık ve Tasarım Bilimleri alanında araştırmalar yapan, Türkiye’den ve dünyadan bilim insanlarını bir araya getirmek ve özgün nitelikteki yeni çalışmaların bilinirliğini sağlamak, araştırmacıların çalışmalara dair paylaşımlarını sağlamak ve bu süreçle bilimin gelişimine katkı sunmaktır.

UBCAK, genç araştırmacı adayların deneyim kazanmasına da olanak sağlamaktadır. Lisans ve lisansüstü öğrencilerin bilime katkı sağlayan değerli akademisyenlerle bir araya gelmesi için bir ortam oluşturulmaktadır.

UBCAK Kongresi, Ocak 2020 teşvik kriterleri hariç, diğer akademik yükselmeler ve DOÇENTLİK kriterleri ve tüm prosedürlerini sağlamaktadır.

Sempozyum sunum dili Türkçe ve İngilizcedir. Kongrede sunulacak olan tüm özet ve tam metin bildiriler intihal programında taranarak hakem sürecine alınacaktır. Hakem sürecinden geçmek kaydıyla elektronik ortamda ISBN numarasıyla e-kitap olarak yayımlanacaktır.

Özgün değeri yüksek ve alana nitelikli katkı sağlayacak olan değerli çalışmalarınızla, 11. Uluslararası Bilimsel Çalışmalar Kongresi'ne katılımınız bizleri onurlandıracaktır.

 

 • 21 NİSAN 2023

  Özet Gönderimi için Son Tarih:


 • 24 NİSAN 2023

  Kongre Kayıt ve Son Ödememe Tarihi:

 • 28 NİSAN 2023

  Kongre Programı’nın Açıklanması:


 • 02 MAYIS 2023

  Kongre’nin Başlaması:


 • 05 MAYIS 2023

  Tam Metin Gönderme Son Tarihi:


 • 20 MAYIS 2023

  Tam Metin Kitabı Yayın Tarihi:


 • 28 NİSAN 2023

  Video Yükleme Son Tarih:


Konuşmacılar

Sponsorlar